Sincan’da Meslek Edindirme Kursları Devam Ediyor

Sincan Belediyesi’nin İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü desteği ile düzenlediği meslek edindirme kursları; meslek sahibi olmayanlar için umut olmaya devam ediyor. Bilgisayar, ebru, takı tasarımı, İngilizce, basketbol, iğne oyası ve ahşap boyama gibi onlarca farklı daldaki ücretsiz kurslarda başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriliyor.

Geçtiğimiz yıllarda çok sayıda vatandaşın meslek sahibi olmasını sağlayan Sincan Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen meslek edindirme kursları bu yıl da sürüyor. 30 farklı dalda açılan kurslardan vatandaşlar ücretsiz yararlanabiliyor. Kursların neticesinde ise başarılı kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaya sahip oluyor. İstihdam oluşturmak ve ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla açılan kurslarda eğitim alan vatandaşların bazıları özel sektörde çalışmaya başlıyor, bazıları da evlerinde üretim yaparak ev ekonomilerine katkıda bulunuyor.

Hobi ve meslek edindirme kurslarına katılmak isteyen vatandaşlar yıl boyunca Sincan Belediyesinin www.sincan.bel.tr uzantılı internet adresinden kaydını yapabilir.

“VATANDAŞLAR NELER YAPABİLECEKLERİNİ GÖRÜYOR”

“Bu eğitim programlarıyla, kalifiye elemanlar yetiştirilerek sektörün aradığı elemanların da yetiştirilmesini amaçlıyoruz” diyen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “İlçemizdeki vatandaşlarımıza yönelik ekonomik, kültürel ve sosyal alanda katkı sağlayacak olan kurslarımız devam edecektir. Bu kurslar, insanların bir araya gelerek neler yapabileceklerini görmeleri açısından çok önemli” dedi.